Materiály

 

Na všem záleží. A na kvalitním a krásném materiálu především. Pečlivě proto vybírám nejen kvalitní kůži pro kabelky, ale i ostatní materiály pro dílčí doplňky.

Zaměřuji se na přírodní materiály v co nejvyšší možné kvalitě. Záleží mi na jejich původu a tak vybírám takové, které byly vyrobené s respektem k životnímu prostředí.

Pravá kůže je fenomenální materiál. Je odolná, flexibilní a hlavně trvanlivá. Čím déle s ní pracuji, o to více si jí vážím a se vší úctou a pokorou se snažím zpracovat sebemenší její kousek.

Useň Vachetta, kterou na kabelky Volky používám pochází z Itálie. Tato kůže je prvotřídní kvality tzv. full grain leather. Je činěna rostlinnými výtažky podle tradičních receptur, které jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Je velice příjemná na dotek, úžasně voní, díky venkovnímu světlu přirozeně lehce ztmavne a po vašem boku se nablýská na frekventovaných místech. Získá tak svou jedinečnou patinu a díky Vám z ní bude naprostý originál!

Pokud některá místa kabelky potřebují vyztužit, používám tzv. bonded leather. Tedy rekonstituovanou kůži, která se vyrábí z rozdrcených kožených odřezků smíchaných s pojivem.

Do větších kabelek všívám podšívku ze 100% BIO bavlny. Pevná textilní podšívka pomáhá udržet obsah ve vymezeném prostoru a díky kapsičkám a dalším detailům Vám kabelka poskytne vyšší uživatelský komfort.

Podívejte se rovnou na kabelky nebo peněženky z této odolné kůže.

 

Volky leather_italská kůže Vachetta